Počet aktivních nabídek 41647

práce nebo atraktivní práce?

Dejte si pozor na podvodné letní nabídky práce!

3.7.2017

Léto a prázdniny jsou konečně tu a mnoho z nás si chce přivydělat nějakou letní brigádkou nebo příležitostnou prací. Pro léto jsou však typické zejména záskoky za dovolenou nebo otevírání nových pracovních nabídek pro sezónní zaměstnance a brigádníky.

Mnoho zaměstnavatelů však nejedná úplně korektně a snaží se využít každé příležitosti k tomu, aby mohli vydělat na svůj účet. Potencionální zaměstnanci se pak setkávají s takovými procesy, které je mohou značně poškozovat a od letní práce odrazovat. Mezi nejvýraznější signály, které dávají najevo, že se jedná o nekalou praktiku ze strany zaměstnavatele patří následující fakta.

Příliš vysoké výdělky

Jestliže inzerát obsahuje možnost vydělat si hvězdné částky, a to vše s nepotřebnou kvalifikací, pak se určitě mějte na pozoru a nepodlehněte takové nabídce. Ovšem, nutno podotknout, že existují i pracovní pozice, kde si skutečně můžete vydělat velké množství peněz i bez předchozích zkušeností či jakéhokoliv vzdělání. Stačí být pouze šikovným a schopným člověkem, který se nebojí riskovat nebo vhodně argumentovat.

Neznámý zaměstnavatel

Jestliže se setkáte s pracovní nabídkou, ze které není zřejmé, pro koho byste práci měli vykonávat nebo kde je sídlo vašeho potencionálního zaměstnavatele, pak je třeba též být před pohovorem značně obezřetný. Samozřejmě se může jednat také o případy, kdy práci zprostředkovává některá z agentur a v takovém případě skutečně není možné vědět, jaké firmy se práce týká.

Nespecifikovaná náplň práce

Stejně tak jako neznámý zaměstnavatel, je určitým problémem, když nevíte, jakou práci budete vykonávat. Inzerát by vás měl alespoň minimálně informovat o práci, která vás čeká a v jakém prostředí. A pokud tak nečiní, pak je nejspíše něco špatně.

Nulová potřeba kvalifikace

Pokud vám inzerát nabízí velké peníze, a to vše s nepotřebnou kvalifikací, pak byste se měli obávat i v tomto případě. Kvalifikace by totiž měla růst přímo-úměrně s odměnou za práci. A pokud to tak není, pak je něco špatně.

Nutnost nejdříve uhradit poplatky

Snad největší hrozbu představují poplatky, které vám mají „zaručit“ vaše nové pracovní uplatnění. Takové jednání skutečně není seriózní a neměli byste v žádném případě očekávat, že když zaplatíte vstupní poplatky, bude vám poskytnuta práce.

Hledat

eKNIHOVNA.cz