Počet aktivních nabídek 37102

práce nebo atraktivní práce?

PRÁCE JAKO BRNO: Nástup 35 000,- Kč + PROVIZE BEZ STROPU

NAVÍC: Firemní notebook, telefon, automobil, hrazené bydlení v Brně!

>> CHCI PRÁCI ZA 35 000,- <<

Pošli životopis a zkus to. Za zkoušku nic nedáš ;)

CORPORATE CONSOLIDATION EXPERT 90-100 000 CZK

Zahájení činnosti: Ihned
Nabídky práce Manpower

Popis pozice

- preparing consolidated reportings; analysis of group accounts or drill down to local accounts
- quarantee complete reporting of financial informationin accordance with IFRS
- support the external audit function to exercise effective and efficient oversight over the financial reporting
- act as advisor and partner for business and other support functions
- monitor financial and tax compliance with external rules
- build a global network of qualified accountants
- harmonize process and system landscape for financial reporting with HFM and SAP HANA as the key tools
- improve accounting excellence on all levels - local vs regional / SSC vs corporate

Požadujeme

- university degree with specialization in accounting/consolidation
- min 5 years of experience in finance field in an international environment
- several years of experience with reporting accordance with IFRS
- SAP FI knowledge is a plus
- advanced English language, German is a plus
- ability to travel - around 25% (to Zug)

Nabízíme

– high standards of work
– nice environment to work in, being a part of a small team of 6 people
– stable international company
– sophisticated system of training and further development
– real opportunity for career growth
– daily use of languages
– wide range of company´s benefits
– cafeteria program, flexible working hours, meal vouchers

Stát:Česká republika
Okres / kraj:Hlavní město Praha
Obory:Obchod a cestovní ruch, Obchod a cestovní ruch

Kontaktní osoba

Kontaktní osoba:Iva Zavadilová

Pokud Vás nabídka zaujala, kontaktujte přímo zadavatele vyplněním formuláře níže.

Máte o tuto pozici zájem?

Jméno: *
Příjmení: *
Telefon: *
Text:
Inspirace jak napsat motivační dopis
Životopis:

Zároveň chci být zaregistrován(a) na Atraktivní práci

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami.

Hledat

eKNIHOVNA.cz