Počet aktivních nabídek 37274

práce nebo atraktivní práce?

PRÁCE JAKO BRNO: Nástup 35 000,- Kč + PROVIZE BEZ STROPU

NAVÍC: Firemní notebook, telefon, automobil, hrazené bydlení v Brně!

>> CHCI PRÁCI ZA 35 000,- <<

Pošli životopis a zkus to. Za zkoušku nic nedáš ;)

Project Manager CZ – online powered business

Zahájení činnosti: Ihned
Nabídky práce Manpower

Popis pozice

  • Project Manager is responsible to manage business projects within Czech Republic or relevant business readiness part of larger Group projects with focus on quality and project stakeholders' satisfaction.

  • Manage the various stages of project delivery lifecycle - requirements gathering and specification for new services / products, planning and coordination of service / product integration and delivery, followed by certification and licensing according to the Czech legislation where required.

  • Contribute to business case, monitor and control project budgets, look for opportunities to minimize the project costs.

  • Work alongside the Czech General Manager in order to identify new opportunities and help set these into the company's projects road map.

  • Gather "know-how" across the company's various departments and work alongside top management to deliver key strategic initiatives.

Požadujeme

Requirements:

  • +3 years of experience in project management (preferably in an international corporation environment)

  • IT project management background is welcomed as well as a certification (Prince or ITIL)

  • Familiar with general project leading methodologies and tools

  • Excellent communication, presentation and negotiation skills

  • Good organizational skills, excellent stakeholder management

  • Result oriented professional

  • Fluent in English (both written and spoken) and Czech/Slovak language

  • EU citizenship

Nabízíme

Offer:

  • Stable background of a successful company that is a major player on the market

  • Perspective and diverse work in an attractive and constantly evolving field

  • Motivating financial evaluation based on an expertise and achieved results

  • Large space for self-fulfilment, pursue own creative ideas

  • Comfortable and modern offices in the centre of Prague

  • Package of company benefits including 5 weeks of vacation, meal vouchers, MultiSport card, professional trainings, sports events, etc.

  • Relax centre at work - table football, darts, billiards

Stát:Česká republika
Okres / kraj:Hlavní město Praha
Obory:Informační technologie, Informační technologie, Management

Kontaktní osoba

Kontaktní osoba:Jan Šindelář

Pokud Vás nabídka zaujala, kontaktujte přímo zadavatele vyplněním formuláře níže.

Máte o tuto pozici zájem?

Jméno: *
Příjmení: *
Telefon: *
Text:
Inspirace jak napsat motivační dopis
Životopis:

Zároveň chci být zaregistrován(a) na Atraktivní práci

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami.

Hledat

eKNIHOVNA.cz