Počet aktivních nabídek 37274

práce nebo atraktivní práce?

Spokojenost zaměstnanců v práci je v České republice na dobré úrovni!

12.2.2018

Spokojenost zaměstnanců v práci je v České republice na dobré úrovni!

V pracovním prostředí nejde jenom o to, aby si odnesli zaměstnanci dost velkou mzdu a aby se jejich benefity vyvyšovaly nad benefity konkurenční firmy, ale jde také o, aby je práce naplňovala a zaměstnanci byli ve své práci spokojeni. Dle výsledků nejnovějšího výzkumu, který uskutečnila firma Randstad, spokojenost českých občanů v zaměstnání roste.

Průzkum současně ukázal, že asi pětina dotázaných osob si hledá nové pracovní místo a téměř pětina zúčastněných respondentů za posledních 6 měsíců svoji práci již změnila. Co se týče celkové spokojenosti českých zaměstnanců v práci, spokojenost projevilo 48 % pracovníků a jako nespokojených se ukázalo pouze 5 % dotázaných.

Rostoucí spokojenost českých zaměstnanců je zřejmě pozitivní doprovodný jev rostoucí ekonomiky, kdy úroveň nezaměstnanosti klesá a zaměstnanci tak mají možnost výběru svého zaměstnavatele. Současně je s nedostatkem kvalitních pracovníků spojeno navyšování odměn za práci ze strany zaměstnavatele a současné rozšiřování zaměstnaneckých benefitů.

Objevují se však také nespokojení zaměstnanci a ti obvykle vykonávají práci v automobilovém průmyslu nebo v potravinářské výrobě.

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

eKNIHOVNA.cz

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury