Agenturám práce přitvrdilo, již je účinná nová legislativa

11.8.2017

Agenturám práce přitvrdilo, již je účinná nová legislativa

Sobota 29. července se stala pro agentury práce poněkud zlomovou a to proto, že přišla v účinnost novela zákona, která se agentur práce přímo dotýká. Hlavními změnami je přitom zavedení kaucí pro jednotlivé agentury nebo například zrušení možnosti přivydělat si v rámci nekolidujícího zaměstnávání na dohodu o provedení práce.

Jiří Vaňásek, náměstek ministryně pro řízení sekce zaměstnanosti říká: „Jde nám zejména o to, aby zprostředkování zaměstnání prováděly seriózní agentury práce, které mají potřebné zázemí a splňují určité standardy. Proto budou muset agentury, a to i ty, které už povolení k agenturnímu zaměstnávání mají, složit kauci ve výši 500 tisíc korun. Agenturní zaměstnanci také už nesmí mít nižší platy a horší pracovní podmínky v porovnání s běžnými zaměstnanci.“ 

Je tedy patrné, že došlo k eliminaci účelového zakládání různých agentur práce, kterým provozovatelé obcházely zákony v oblasti zdravotního a sociálního zabezpečení.

Novela současně lépe upravuje přestupky a stanoví, že agenturní zaměstnanec, který často vedle kmenového zaměstnance pracuje a doposud měl značně horší platové i pracovní podmínky, musí stejné podmínky jako kmenový zaměstnanec.

Novela zákona o zaměstnanosti rovněž s účinností od 29. července 2017 ruší možnost přivydělat si na základě dohody o provedení práce v rámci tzv. nekolidujícího zaměstnání. Tímto omezením si již zaměstnanci nemohou přivydělat původní výši odměny 5 500 korun českých za měsíc.

Pokud tedy stále zvažujete zaměstnání přes agenturu, nyní už není o čem pochybovat. Teď už se vám dostane stejných podmínek, jako byste byli kmenovými zaměstnanci firmy. Nebojte se tedy pracovat přes agenturu práce. Pokud se však chcete stát přímo kmenovým zaměstnancem, pak neváhejte, protože právě teď je nejvhodnější doba a firmy neustále hledají nové zaměstnance.

Najít svoji vysněnou práci můžete právě teď. Postačí vám k tomu kvalitní životopis a správně zvolený motivační dopis.

 

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury