Boj o zaměstnance ve virtuálním světě: už nemá kdo jít do práce

9.5.2018

Boj o zaměstnance ve virtuálním světě: už nemá kdo jít do práce

Ještě donedávna připadalo sedm potencionálních zaměstnanců na jedno pracovní místo. Zaměstnanci museli o pracovní místa bojovat, kvalitně se připravovat na pohovory a zasílat do firem trefné a výstižné motivační dopisy. Dnes je to však naopak. Zaměstnavatelé mají mnoho neobsazených pracovních míst a o zaměstnance musejí bojovat.

Boje probíhají zejména ve virtuálním světě a klasické inzeráty se stávají naprosto neadekvátními nastupující generaci. Tato nová generace žádá komunikaci ve virtuálním prostředí, potřebuje znát informace ještě před tím, než se pracovní schůzky zúčastní a potřebuje, aby ji inzerát zaujal. To pro mnohé zaměstnavatele znamená práci navíc a samozřejmě také další náklady.

Jednou z možností, jak nalákat zaměstnance na nabízenou pracovní pozici je možnost právě uplatnění virtuální reality ve formě různých prohlídek a prezentací. Tu může nabídnout třeba 360 stupňová prohlídka pracovních prostor, která zmíní třeba i pracovní tým nebo ukáže, co nového uchazeče čeká a jaké úkoly bude řešit. K tomuto náboru se již několik velkých firem uchýlilo.

Kariérní showroom a možnost jeho videa prezentovaná na různých portálech je proto základem vyhledávání vhodného zaměstnance. Určitým problémem je také značný úbytek kvalifikovaných pracovníků. Kromě toho se dle výzkumu snížil také počet vysokoškoláků prvních ročníků a jejich dokonce nejméně za posledních dvanáct let.

Zaměstnavatelé kromě těchto aspektů musejí počítat se změnami kariérních cílů mladých lidí, kdy již nejde pouze o kariéru, ale lidé vyhledávají takzvaný work-life balance, který je též součástí společensky odpovědných firem. Jde o skloubení pracovního života se životem rodinným. Současně mladí lidé berou při hledání svého zaměstnavatele v úvahu fakt, zdali práce slouží dobré věci a touží po stabilním zaměstnání a kladou důraz na určitou jistotu.

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury