Co znamená práce u nejlepších zaměstnavatelů? Otevřenost, tolerance, štěstí

1.3.2018

Co znamená práce u nejlepších zaměstnavatelů? Otevřenost, tolerance, štěstí

Již čtrnáctým rokem proběhla soutěž o nejlepší zaměstnavatele roku a z celkových přihlášených 74 společností z různých oborů se na stupeň vítězů dostalo celkem 7 firem. Firmy hodnotili za pomoci dotazníků samotní zaměstnanci, kterých bylo více než 33 tisíc. Dotazníky se orientovaly zejména na spokojenost, pracovní zkušenost a motivovanost.

Nejlepších výsledků a umístění dosáhly firmy jako je například Promedica Praha Group, Hilti ČR, Brown-Forman Czechia, Fresenius Kabi, Byznys software nebo třeba JetBrains či Marriott.

Je přitom evidentní, že se trh práce se mění a s ním je potřeba měnit také přístupy zaměstnavatelů ke svým zaměstnancům. Značným problémem tržního prostředí se stává menší loajálnost pracovníků, značná fluktuace pracovníků a zejména pak možnost zaměstnanců si vybírat, pro koho budou pracovat. Zaměstnavatelé se tak dostávají do pěkně složitých situací a pokud mají zájem mít stálé zaměstnance, pak o ně musí pečovat a nabídnout jim takové pracovní podmínky, díky kterým se budou pracovníci do práce třeba i těšit.

Zaměstnanci a zaměstnavatelé jako hlavní kritéria spokojenosti zmiňují toleranci, nutnost otevřeného jednání, možnost podání vlastního návrhu na vedení či přímo managementu, kariérní postupy, nutnou transparentnost v odměňování nebo například naopak nalezení štěstí za pomoci nepeněžitých odměn.

Všechny společnosti přiznávají, že o své zaměstnance pečují a připravují jim takové pracovní podmínky, aby došlo k co největšímu omezení fluktuace zaměstnanců. Přesto však firmy přiznávají, že odcházení zaměstnanců se bohužel úplně zamezit nedá. Každá firma s touto skutečností proto bojuje trochu jiným způsobem většina firem se zejména snaží o to, aby zaměstnanci zapadli do zavedeného týmu lidí a vytvořili tak potřebný tým. Všechny výherní společnosti mají však vytvořenou kulturu tak, aby tvořila pohodlné a zejména příjemné prostředí pro zaměstnance.

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury