Do práce 4 dny v týdnu nabídl Microsoft zaměstnancům v Japonsku

5.11.2019

Do práce 4 dny v týdnu nabídl Microsoft zaměstnancům v Japonsku

Technologický gigant Microsoft, nabídl ve svých japonských pobočkách zkrácení pracovního týdne na 4 dny. Od srpna 2019 mají zaměstnanci možnost pracovat pouze 4 dny v týdnu. Experiment se vyplatil,  výsledky ukázaly, že u 2300 pracovníků byla lepší produktivita práce, zastupci Microsoftu hovoří o nárustu neuvěřitelných +40 %.

I přes kratší pracovní týden se zaměstnancům japonské divize společnosti Microsoft nesnížila výplata. Podle výsledků, které nyní Microsoft zveřejnil, vedl kratší pracovní týden k efektivnějšímu plánování obchodních schůzek, vyšší výkonnosti v práci i k lepší náladě a pohodě zaměstnanců. Kromě těchto výsledků Mirosoft uvedla i fakt, že během trvání celého projektu klesla spotřeba elektřiny v japonských kancelářích o 23 procent. Americká společnost dále uvedla, že během projektu bylo vytištěno o 59 procent méně stránek papíru.

„Pracujte krátce, dobře odpočívejte a hodně se učte,“ uvedl v prohlášení prezident a generální ředitel společnosti Microsoft Japan Takuya Hirano. Doplnil, že chce aby zaměstnanci přemýšleli o tom, jak dosáhnout stejných výsledků při kratším pracovním týdnu, jako při normálním pětidenním provozu.  Podobný model jako Microsoft Japan zkusilo v minulosti více společností. Mezi nimi například novozélandská společnost Perpetual Guardian. Ta v roce 2018 nabídla svým 240 zaměstnancům možnost po dobu dvou měsíců také pracovat pouze čtyři dny v týdnu. Po skončení tohoto testu firma uvedla, že úroveň stresu mezi zaměstnanci se snížila o sedm procent. Ti také uvedli, že vnímají lepší rovnováhu mezi soukromým a pracovním životem.

Zdroj: E15.cz

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury