Dojíždění za prací? Ne, děkuji…

12.11.2018

Dojíždění za prací? Ne, děkuji…

Ještě nedávno byli zaměstnanci pro získání dobré práce udělat téměř cokoliv, ale nyní je vše jinak a lidé nejsou ochotni se za prací ani stěhovat, ale ani za ní dojíždět. Ukázal to nedávný výzkum, který zjistil, že kolem 30 % Čechů není spokojeno s délkou doby, kterou musejí strávit při cestování za prací.

Zlomovou dobou je přitom půl hodiny, kterou jsou lidé ochotni za prací cestovat. Pokud mají na cestě do práce strávit času více, pak vyžadují, aby jim zaměstnavatel navýšil mzdu a to výrazně. Ochota cestovat za prací každoročně klesá a samozřejmě souvisí s poklesem nezaměstnanosti, která je v současné době snad nejnižší z celé Evropské unie. To znamená, že zaměstnanci si mohou vybírat kde budou pracovat, a hlavně jak dlouhou cestu jsou ochotni každý den do práce absolvovat.

Při hledání práce tudíž lidé neberou v úvahu už jenom výši odměny, pracovní flexibilitu či firemní benefity, ale hlavně zvažují také délku dojíždění do práce.

Nedávný průzkum zjistil, že zatímco dnes není spokojeno s délkou doby dojíždění do práce celých 30 %, ještě minulý rok se jednalo o nespokojenost pouze 23 % respondentů. A to je skutečně významný propad. Výzkum současně ukázal, že asi dvacet procent lidí musí na cestě do práce strávit kolem jedné hodiny času.

Jako nejlepší varianta se pak jeví takzvaný home office, kdy lidé pracují z domova. Dle průzkumu má tuto práci každý asi sedmý či osmý oslovený zaměstnanec. Stejně tak, jako mají lidé odpor k dojíždění za prací, málokdo uvítá možnost přestěhování se za prací. Více než 60 % lidí je v této otázce přesvědčeno, že k přestěhování za prací by je nepřiměla ani výrazně vyšší mzda, a dokonce ani zajímavější pracovní nabídka.

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury