Efektivnější práce: dron doručující kávu

27.8.2018

Efektivnější práce: dron doručující kávu

Zaměstnanci jsou často v práci unavení. To poznal snad každý, kdo chodí do práce. Ale také každý, kdo pracuje moc dobře ví, že pokud je hodně práce, jen těžko si při únavě udělá čerstvou kávu nebo se jinak o sebe stará. O této skutečnosti moc dobře ví také vedení společnosti IBM, které vyvinulo pro tyto případy dron, jenž bezpečně rozezná unaveného člověka a poté mu doručí kávu.

Úspěšná technologická společnost IBM se inovací nebojí a vyvinula zařízení, které připomíná vrtulník a je schopno za pomoci senzorického sledování zorniček, snímáním krevního tlaku či sledováním výrazu ve tváří zjistit, zdali je zaměstnanec unaven. A pokud skutečně unavený je, pak mu zařízení následně doručí kávu.

Tato inovace má zmírnit únavu zaměstnanců. Prozatím však pouze zaměstnanců společnosti IBM, která se bohužel prozatím nechystá svůj přístroj dále nabízet a prodávat.

Představa, že se o nás stará v práci dron, je však velice milá. Firma tak dokáže zmírnit únavu svých zaměstnanců a přimět je bez dalšího lidského zásahu k mnohem efektivnější práci. A právě efektivnější práci, a hlavně produktivnější zaměstnance by si představovala snad každá firma. Bohužel však prozatím zařízení může posloužit pouze zaměstnancům společnosti IBM.

Budeme však doufat, že jednoho dne se poštěstí i pracovníkům dalších firem, u kterých dron také dokáže rozpoznat únavu a doručit jim čerstvou kávu. Nejedná se o první inovaci společnosti IBM. Ta již v minulosti vyvinula stroj, který dokáže s lidmi debatovat a v oblasti rozvoje umělé inteligence či softwarových vychytávek rozhodně nekončí.

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury