Generálním ředitelem České pojišťovny bude od 1. září Roman Juráš

14.6.2019

Generálním ředitelem České pojišťovny bude od 1. září Roman Juráš

Novým generálním ředitelem České pojišťovny bude od letošního 1. září Roman Juráš. Nahradí Marka Jankoviče, který řídil největší českou pojišťovnu více jak 4 roky od června 2015 a nadále setrvá do konce roku 2019 v představenstvu České pojiťovny, následně bude jeho práce pokračovat v dozorčí radě pojišťovny.

Juráš pracuje v pojišťovnictví od roku 1996, ve skupině Generali byl zodpovědný za zavedení dceřiné společnosti Generali na Slovensku. V roce 2007 byl jmenován generálním ředitelem pojišťovny Generali na Slovensku. Od roku 2008 zastával pozici šéfa bankopojištění v Generali Versicherung ve Vídni. V roce 2013 se vrátil do vedení slovenské Generali. Juráš se narodil v Prostějově a Vysokou školu ekonomickou studoval v Bratislavě.

Česká pojišťovna, která patří mezi největší tuzemské pojišťovny, je součástí skupiny Generali. Italská finanční skupina se silnou mezinárodní působností byla založena v roce 1831 a s předepsaným pojistným převyšujícím 66 miliard eur (1,7 bilionu korun) v roce 2018 patří mezi největší světové poskytovatele pojištění.

Autor: Adam Toman

Zdroj: ČTK, iDnes

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury