Headhunters: manažeři se nechávají oslovit

17.1.2019

Headhunters: manažeři se nechávají oslovit

Zatímco ještě nedávno to měli headhunteři docela těžké, protože zaměstnanci na vysokých postech se nenechali jen tak přetáhnout, nyní se jejich pozice značně změnila. To zejména proto, že na ulovení již velká část manažerů doslova čeká. V hledání nových pozic tak nemusejí být vůbec aktivní, protože tuto práci za ně vykoná právě headhunter.

Úkolem headhuntera je nalézt vhodného zaměstnance a v podstatě ho přetáhnout do jiné firmy, nejčastěji do té, která za tuto službu platí. Součástí je samozřejmě lepší finanční ohodnocení nebo nabídnutí lepších pracovních podmínek. Headhunteři hledají nejčastěji zaměstnance na vyšších či vrcholových pozicích. Často jde tedy o manažery, top manažery, a tedy vlastně vedoucí pracovníky a šéfy.

Velké části manažerů přitom běžně různé pracovní nabídky chodí, ovšem málokterá je pro ně zajímavá. Pro headhuntera je to často zklamáním. Ovšem čas od času se stane, že nabídka je pro zaměstnance atraktivní natolik, že na ni skutečně zareaguje.

Nedávno provedené výzkumy personální agentury Grafton Recruitment ukázaly, že až polovina zaměstnanců, manažerů, tedy uchazečů o práci, se nechává oslovovat, místo toho, aby si nové místo sama aktivně vyhledala. Dnešní doba je však taková, že v případě, že firma sama tyto klíčové zaměstnance na pozicích specialistů nevyhledává, je bohužel nezíská. Z pohledu firem je skutečně potřeba, aby tito zaměstnanci byly aktivně oslovováni.

Je tedy patrné, že trh práce se změnil natolik, že lidé již nehledají práci, ale zaměstnavatelé hledají lidi. A to doslova. Je totiž stálý nedostatek nejenom odborníků, specialistů, ale také operátorů výroby, prodavačů a mnoha dalších pozic, které nejsou nijak zásadně podmíněny. Pokud tedy hledáte novou práci, můžete vyčkávat, až vás někdo osloví. 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury