Hledáte práci? Pozor na chyby v životopisu!

12.1.2018

Hledáte práci? Pozor na chyby v životopisu!

Máte dostatek pracovních zkušeností, vybrané vzdělání a věříte, že pracovní místo byste měli dostat právě vy? Tak v takovém případě nepřeceňujte své síly a myslete na to, že každý detail vašeho životopisu i motivačního dopisu může rozhodnout o vašem osudu. Personalisté jsou značně precizní lidé, kteří hodnotí člověka nejenom dle jeho zkušeností, praxe a vzdělání, ale především se snaží hledat také chybky ve vašem jednání, a dokonce i písemném vyjadřování.

Pozor na hrubky a překlepy

Ačkoliv jsou dnes již MS Office natolik vyspělé, že vám leckterou hrubku hravě opraví nebo vás na ni alespoň upozorní, s překlepy si žádný systém tak hravě neporadí. Proto je třeba, abyste svůj životopis před každým odesláním pečlivě zkontrolovali, včetně datumu vystavení a podpisu a až poté jej uložili nejlépe do formátu PDF a odeslali na správnou adresu. Stejně tak je nutné postupovat i v případě motivačního dopisu. Pokud se totiž budou vaše překlepy objevovat příliš často, nikdo nepřihlédne k tomu, že jste již unavení, protože jste odeslali více než 20 životopisů, ale naopak budete považováni za člověka nepečlivého či dokonce nezdvořilého.

Špatný formát životopisu

Pokud patříte mezi starší občany, pak vám nemusí být úplně po chuti strukturovaný životopis. Ale právě ten je základem získání vaší vysněné práce. Proto se nebojte se nechat inspirovat různými stránkami, jak strukturovaný životopis sepsat. Hlavně nezapomeňte, že pokud využíváte vzor vašeho životopisu, pak nezapomeňte všechny nepotřebné náležitosti vašeho dokumentu umazat. Nakonec uložte CV nejlépe do formátu PDF.

Přehlednost, krátkost a aktuálnost

Ačkoliv se vám to nemusí zdát možné, ve vašem životopis je důležité shrnout celý váš život do pouhých maximálně dvou stránek strukturovaného textu. Současně myslete na to, že přehlcenost informacemi nepůsobí dobře a že je potřeba vypíchnout pouze nejdůležitější informace vašeho života. Právě z toho důvodu byste měli mít na různé pracovní pozice připraveny různé životopisy, které co nejlépe podají informaci o vás. A hlavně nikdy nezasílejte neaktuální formy vašeho CV. 

Pouze za předpokladu dokonale sepsaného životopis máte šanci získat práci, která vás bude bavit a snad vám bude přinášet také radost.

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury