Jak Češi vnímají vlastní podnikání? Úspěch nebo risk?

22.3.2018

Jak Češi vnímají vlastní podnikání? Úspěch nebo risk?

Novodobé průzkumy ukázaly, že mnozí Češi zastávají vůči otázce vlastního podnikání poněkud negativní postoje. Důvodem je zejména neexistence příznivých a potřebných podmínek, nedobře nastavená legislativa nebo obava z vlastního selhání. Přesto polovina lidí vnímá vlastní podnikání jako docela dobrou příležitost rozvoje pracovní kariéry. To často o práci, kterou nabízí někteří zaměstnavatelé říci nelze.

Pouze třetina dotázaných, ve výzkumu, který prováděla nejmenovaná agentura pro společnost Amway, zhodnotila, že současnou ekonomickou situaci považuje pro založení živnosti za pozitivní. Jistým problémem je však legislativa. Hlavní příčinou je přitom fakt, že mnohým podnikatelům komplikuje práci a za srozumitelnou ji považujete jenom necelá třetina dotázaných.

Problém s pochopením legislativy však není pouze problémem živnostníků České republiky, ale je to i problémem dalších zemí, konkrétně celé Evropské unie.

Co naopak není shodné s průměrem Evropské unie, je ochota Čechů riskovat. Český národ není tak odvážný jako lidé v jiných zemích a riskovat se bojí. Zatímco však i přesto více než polovina dotázaných věří, že podnikání je dobrý začátek pro získání zkušeností, téměř polovina z celkového počtu recipientů nevěří, že školství je nastaveno tak, aby po jeho úspěšném absolvování byli připraveni podnikat.

Průzkum, kterého se účastnilo více než tisíc lidí ukazuje, že práce může mít různé tváře. Nebojte se proto riskovat, ale nechte si raději otevřená také zadní vrátka.

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury