Když práce zaměstnance baví...

1.8.2018

Když práce zaměstnance baví...

Nedávno provedený průzkum zjistil, že práce baví více než polovinu dotázaných zaměstnanců. Jednalo se o průzkum, který se zabývá motivací pracovníků. Bohužel se však taktéž ukázalo, že největším motivátorem je i v dnešní ekonomicky pokrokové době otázka financí.

 Dokonce 59 % preferuje při motivaci finanční zabezpečení a pouze třetina lidí cítí práci jako pocit jistoty. Současně se však ukázalo, že více než polovinu lidí práce skutečně baví, jedná se o 55 % dotázaných zaměstnanců. Nejvíce spokojených zaměstnanců lze přitom nalézt v kraji Jihočeském. Opačná situace je v kraji Pardubickém.

 Tyto informace ukázal průzkum agentury Ipsos, který proběhl mezi více než 3300 respondenty. Současně se ukázalo, že asi 30 % dotázaných Čechů rádo čelí zajímavým pracovním výzvám a přejí si být dostatečně profesionálně ceněni. 

 Práce však není pouze o práci, ale také o kolektivu nebo třeba o přátelství. Výzkum ukázal, že každý desátý Čech hledá ve své práci také přátelství. S tím souvisí i nutnost budování kvalitního pracovního kolektivu nebo přímo budování teamové práce.

 Mezi nejlépe hodnocené faktory spokojenosti však v každém případě patří kromě finančního ohodnocení také dobrý kolektiv a férový šéf. Odborníci si uvědomují, že jelikož v práci trávíme mnoho času, dokonce zhruba polovinu života, je pro nás důležité nejenom materiální zázemí, ale především také sociální a psychologické zázemí.

 Stejně jako v teorii, i v praxi je potřeba ukázat pracovníkům uznání, předat jim dostatečné množství pochval, ne pouze kritiky, podporovat je, obdarovat je spravedlností nebo je vhodně motitvovat. V příapdě mladších zaměstnanců je však potřeba také poskytnout flexibilitu nebo třeba možnost kariérního růstu. Mladí lidé taktéž preferují od zaměstnavatelů firemní benefity. Mezi oblíbenými benefity mladí lidé stále nacházejí stravenky v různých podobách nebo volnočasové benefity, které souvisejí se zdravým způsobem života a zejména pak zdravým životním stylem.

 

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury