Konica Minolta nabízí práci netradičním způsobem

12.8.2018

Konica Minolta nabízí práci netradičním způsobem

V současné době není jednoduché najít zaměstnance, o tom se přesvědčil snad každý zaměstnavatel. Pokud chce firma při náboru uspět, pak musí zvolit poněkud nové formy získávání a následného výběru zaměstnanců, jinak nemá téměř žádnou šanci. A právě dle nových trendů v oblasti získávání zaměstnanců postupuje i japonská společnost Konica Minolta.

Už dávno nestačí podat klasický inzerát, nabídnout bohaté benefity či vysoký plat. Zaměstnanci žádají mnohem více. Například chtějí dopředu vědět, jak bude vypadat jejich pracoviště, s kým budou spolupracovat a zejména pak na čem se budou podílet. Přitažlivé jsou zejména velké projekty, které nemají v dané zemi obdoby. A přesně tuto formu získávání zaměstnanců zvolila i jmenovaná společnost.

Ta kromě nadstandardního hodnocení nabízí zaměstnancům možnost podílet se na unikátním projektu, který je v České repbublice zcela výjimečný. Je určen zejména pro specialisty v IT oborech. Konica Minolta má v České republice celkem čtyři inovační centra. Jedno z nich sídlí v Brně a v současné době rozšiřuje svoji řadu stávajících 72 zaměstnanců o další pracovníky.

Oslovení zaměstnanci se mají podílet na zcela novém produktu Workplace Hub a tito nově příchozí zaměstnanci by současně měli přispět k rozvoji celé nadnárodní společnosti. Firma přitom volí možnost individuálního oceňování zaměstnanců se současným nadstanardním finančním ohodnocením. IT pracovníkům je současně nabízeno volno navíc, tradiční práce z pohodlí domova či relaxační zóny nebo třeba sportovní vybavení přímo na pracovišti.

Radek Sedláček, Operations and Project Manager společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech však dodává, že pro většinu uchazečů je ale největším benefitem možnost být u zrodu nového produktu a mít možnost ovlivnit transformaci společnosti Konica Minolta na firmu poskytující spravované IT služby.

Dle informací přímo od společnosti Konica Minolta už od roku 2013 rostou tržby společnosti v segmentu IT služeb. „Jen v oblasti softwarových řešení dosáhla společnost v loňském roce obratu 252 milionů korun. Díky růstu zájmu o softwarové služby hledá brněnské inovační centrum nové zaměstnance.

Způsob hledání nových zaměstnanců je však náročný i pro tuto úspěšnou firmu, která musela výběrobá řízení zkrátit a současně zvolit nové způsoby hledání zaměstnanců. V rámci toho firma připravuje různá videa a videoprezentace, ve kterém je zobrazen přímo nový projekt, na kterém se budou zaměstnanci podílet. Tento způsob výběru zaměstnanců lze považovat za skutečně velice inovativní.

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury