Minimální mzda za práci se bude opět zvyšovat

29.8.2017

Minimální mzda za práci se bude opět zvyšovat

Michaela Marksová předložila návrh na zvýšení minimální mzdy za práci a ze současných 11 000 Kč dojde ke zvýšení minimální mzdy na 12 200 korun. Tímto krokem chce vláda naplnit záměr, kdy se má minimální mzda co nejvíce přiblížit 40 % průměrné mzdy. 

Vláda návrh schválila a opět zde směřuje k tomu, že práce se musí v každém případě vyplatit, proto říká: „Rozhodnutí vlády navýšit o 1.200 korun velmi vítám. Mluvíme o částce, kterou lidé dostanou za plný úvazek, za 8 hodin práce denně. Pracovat se musí vyplatit.“

Uvedená částka se týká odměny za 40 hodin týdenní pracovní doby a minimální hodinová mzda tak vzroste z 66 Kč na 73,20 korun. K navyšování mzdy dochází nejenom v závislosti na realizaci záměru deklarovaného v Programovém prohlášení, ale zejména také proto, že ekonomika je růstová a tuto skutečnost by měli pocítit nejenom samotné firmy jako celek, ale zejména také její zaměstnanci.

Zákon začne být účinný od 1. ledna 2018, což je další zvýšení od nárůstu minimální mzdy za práci od 1. ledna roku 2017.

Ačkoliv zvyšování minimálních mezd postupuje vcelku pomalu, z Evropských států dosahuje nižších hodnot už jenom Litva, Lotyšsko, Rumunsko a Bulharsko.

Průměr, kterému se chce vláda přiblížit a posilnit svoji pozici oproti dalším Evropským státům je však ještě hodně daleko, a proto musí být zaměstnanci stále velice trpěliví. Věříme však, že mnohým zaměstnancům tato novela přinesla mnoho užitku. Na druhou stranu však nutno podotknout, že mnoha zaměstnancům dokázala tato novinka také naopak život znesnadnit.

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury