Ministerstvo práce a sociálních věcí má novou ministryni

19.12.2017

Ministerstvo práce a sociálních věcí má novou ministryni

Ministerstvo práce a sociálních věcí informuje, že předseda vlády ČR Andrej Babiš uvedl ve středu 13. 12. 2017 do funkce novou ministryni práce a sociálních věcí. Stala se jí Jaroslava Němcová.Jaroslava Němcová je česká politička, manažerka a ekonomka a nyní nově také ministryně práce a sociálních věcí.

Ministryně se chce zabývat zejména problematikou stáří, které se podle ní nesmí stát hrozbou, ale naopak je potřeba seniorům aktivně pomáhat a na jejich životě se podílet. Dalším důležitým tématem je podle ní podpora moderní rodinné politiky a dále pak pomoc lidem v obtížné životní situaci. Za určitý cíl si nová ministryně práce klade také otázku výkonu povolání, kterou není možné konat pouze od stolu a je třeba správně komunikovat.

Němcová říká, že „Podstatné je také zlepšení komunikace úřadu směrem k lidem. Jsem si také vědoma, že tuto práci nelze vykonávat od stolu. Nechci, aby se ministerstvo dále odtahovalo od lidí, od těch, kteří jeho pomoc potřebují. Proto plánuji pravidelné výjezdy do regionů, abych se mohla důkladně s celou agendou seznámit.“

Od ledna se tedy můžeme těšit na určité novinky, které se k příchodu nové ministryně určitou budou vázat.

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury