Ministerstvo práce pomáhá v době krize rodinám na hranici chudoby

18.5.2020

Ministerstvo práce pomáhá v době krize rodinám na hranici chudoby

Ministerstvo práce a sociálních věcí pomáhá v době krize ve spolupráci s partnerskými organizacemi rodinám na hranici chudoby. Pandemie nemoci COVID-19 se negativně projevila na finančních rozpočtech rodin a stále více osob se proto nyní dostává do existenčních problémů. Partnerské organizace rodinám v nouzi zajišťují potraviny, základní hygienické potřeby a oblečení.

Dopady epidemiologické krize se začínají projevovat i v oblasti zajištění základní stravy. Toto může být problémem i pro lidi, kteří se před pandemií s většími finančními problémy nepotýkali. „Epidemiologická krize zasáhla výrazně do rozpočtů zejména těch rodin, jež se už před krizí pohybovaly na hranici chudoby a nyní přišly o část příjmu. Takové rodiny mohou mít skutečně problém zajistit i základní potraviny“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Vzhledem k tomu, že většina školních jídelen není v současné době kvůli uzavření škol v provozu, může být tato pomoc aktuální i pro rodiny, jejichž děti měly nárok na bezplatné školní stravování v rámci tzv. obědů do škol. Za normální situace jsou „obědy do škol“ hrazeny z Operačního programu potravinové a materiální pomoci (OP PMP), jde o proplácení obědů připravovaných školní jídelnou. Finance, které se nyní neutratí za účelem úhrady školních obědů, jsou průběžně převáděny a využívány právě v projektu Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám.

Rodiny můžou pomoc najít v partnerských organizacích MPSV, které díky projektu „Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II“ poskytují lidem v nouzi základní druhy potravin, hygienické potřeby, domácí potřeby a textil. Seznam partnerských organizací z celé ČR, které komodity distribuují, naleznete zde: https://www.mpsv.cz/web/cz/aktuality-2.

Projekty jsou financovány z Operačního programu potravinové a materiální pomoci v rámci Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD) a ze státního rozpočtu.

Tiskové oddělení MPSV

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury