Místo práce na neschopence? Čekají nás velké změny!

29.8.2017

Místo práce na neschopence? Čekají nás velké změny!

Elektronicky lze podat v dnešní době už leccos! Každý používá internet, elektronická komunikace se šéfem nebo spolupracovníky je již zcela běžná, bez techniky se žádný podnik už dnes neobejde. Otázkou tedy zůstává, proč je nutné obyčejnou neschopenku zasílat poštou nebo ji předávat pouze osobně. Touto otázkou se proto zaobírala také vláda a v této době se příprava elektronické neschopenky již naplno rozbíhá.

Na přípravě elektronické neschopenky pracuje naplno Ministerstvo práce a sociálních věcí a neschopenka má mít novou formu a to jako e-Neschopenka. Ustanovení a novela zákona se plánuje v účinnost na 1. ledna 2019 a aktuálně se rozpracovává IT oblast a celý průběh jejího fungování.

Náměstek ministryně pro řízení sekce ICT Robert Baxa sdělil, že: „Legislativní proces proběhl podle našeho očekávání a nyní se již můžeme plně koncentrovat na to, abychom připravili elektronickou neschopenku v podobě, která splní očekávání nejen resortu MPSV, ale zejména ošetřujících lékařů, zaměstnavatelů a pojištěnců.“

Na novince se podílejí nejenom specialisté z oblasti informačních technologií, ale zejména také zástupci ministerstva práce a sociálních věcí, Česká správa sociálního zabezpečení, Úřad vlády a v neposlední řadě také zástupci lékařů.

Dojde tak k usnadnění práce lékařů, kterým se zjednoduší práce při vyplňování neschopenky a díky systému budou mít možnost kdykoliv nahlížet do systému neschopenek svých pacientů. Zaměstnavatelům odpadne povinnost zasílat žádost zaměstnance o nemocenské, potvrzení o trvání a rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti, budou zasílat pouze údaje potřebné pro výpočet nemocenského a pro zaměstnance znamená tato inovace rychlejší výplatu nemocenské, protože se již celý proces nebude odvíjet od rychlosti zaměstnavatele.

 

 

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury