Moderní práce: Znáte nové profese?

13.6.2018

Moderní práce: Znáte nové profese?

Trh se práce se razantně mění, a to takovým způsobem, že jisté profese zcela zanikají, a naopak vyvstávají profese úplně nové. Zánik některých minulých profesí má přitom na svědomí robotizace a automatizace, která již zcela dokázala obrátit naruby svět řidičů, prodavačů či pracovníků v administrativě. Přesto nemusíte zoufat a můžete si najít jedno z povolání, které mají budoucnost.

Blogeři a YouTubeři

Jde o zcela novou formu pracovních pozic, které dokážou mnoho vynášet. Lidé a zejména mladí lidé na těchto pozicích propagují určité zboží, myšlenku, ideu nebo třeba značku a tímto způsobem dokážou oslovit velký okruh lidí.

Chief Hapiness Officer

Tak naopak tento pracovník se v češtině nazývá třeba jako manažer štěstí a firmy ho najímají proto, aby dokázal pracovníky v organizaci učinit šťastné nebo alespoň spokojené. Ještě takového pracovníka nemáte? Určitě by vám tento zaměstnanec zaručil, že by se lidé do vaší firmy jenom hrnuli a mohli byste tak získat určitou konkurenční výhodu mezi ostatními firmami.

Copywriter

S rozvojem a nutností mít své vlastní webové stránky přichází i hlad po pracovnících, kteří se živí psaním. Copywriting může provádět jak reklamní textař, tak také novinář nebo dokonce kdokoliv, kdo rád píše, točí videa a celkově se dobře orientuje ve světě internetu.

SEO manažer

Bez SEO optimalizace, tedy klíčových slov na internetu, se dnes už nikdo neobejde. Proto lze očekávat, že do budoucnosti bude potřeba čím dál tím více takových manažerů, kteří firmě zajistí, že je cílové publikum pohodlně z domu na internetu vyhledá.

Virtuální asistent

Jedná se o pozici vhodnou především pro absolventy obchodních škol a lidé na těchto pozicích se věnují všemu, co je potřeba, tedy veškeré agendě. Mohou nakupovat jízdenky, letenky či učinit žádanou rešerši.

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury