Na sezónní práci ani brigádu nikdy není pozdě

14.7.2017

Na sezónní práci ani brigádu nikdy není pozdě

Sháníte brigádu nebo sezónní práci a máte pocit, že už je na pozdě, protože pozice už jsou rozdané? Tak v takovém případě rozhodně nemusíte mít obavy, i zde totiž platí, že nikdy není pozdě! A pokud rádi pracujete s internetem, pak rozhodně máte stále šanci zaslat svůj životopis a motivační dopis a nalézt vhodnou brigádu. Pokud naopak upřednostňujete osobní kontakty, pak ve větších městech každá druhá či třetí firma hledá nové zaměstnance a brigádníky, a proto se není čeho obávat. Každý si vybere i v této pokročilé letní době.

Nejdříve musíte vědět, zdali chcete pracovat v tuzemsku či zahraničí a zhruba byste měli alespoň tušit, jakou práci chcete vykonávat. V současnosti jsou hojně nabízeny práce v obchodech, kde můžete doplňovat zboží nebo se přiučit něčemu za pokladnou, dále můžete působit v call centru jako operátor nebo zaujmout místo administrativního pracovníka či pracovnice. Vyloučeny nejsou ani pozice v oblasti security, tedy ostrahy či jiné dlouhodobé brigády ve velkých firmách.

Vše však závisí od vaší šikovnosti a schopnosti zaujmout. S největší pravděpodobností jsou však ty nejlepší pozice skutečně již rozdány a vám nezbyde nic jiného než sáhnout po práci, která je doposud volná, avšak není o ni takový zájem.

Současně je však třeba dbát na to, že mnoho pracovních nabídek a brigád může být klamavých. Je třeba si dávat pozor zejména na to, že mnoho zaměstnavatelů má poslední dobou oblibu zaměňovat obsah a náplň pracovní pozice. V takovém případě se pak můžete jako administrativní pracovníci stát třeba členem aktivního callcentra nebo v pozici obchodníky můžete být součástí některé z pyramid.

Některé brigády lákají na pozici obchodníka a skutečnou náplní této práce není přitom nic jiného než přijímání reklamních emailů či nabízení méně žádaného zboží. To vše může být v doprovodu mzdy, která se neodvíjí od odpracované hodiny, ale je závislá na skutečném pracovním výkonu. Tyto informace však bohužel v reklamním inzerátu jen těžko zjistíte. Buďte proto při hledání práce nebo brigády značně obezřetní a dávejte si dobrý pozor na nekalé a podezřelé pracovní nabídky. 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury