Práce investičních makléřů? Příprava na povolání nemusí být peklo!

22.2.2018

Práce investičních makléřů? Příprava na povolání nemusí být peklo!

Až do konce roku 2017 se mohl stát investičním makléřem téměř kdokoliv. S novým nařízením Evropské unie se však situace mění a investiční makléři se budou muset na svoji práci začít pečlivě připravovat. Ať už tedy pracujete v této oblasti, nebo se teprve chystáte do světa makléřů proniknout, v každém případě budete muset úspěšně složit náročné zkoušky, konkrétně se jedná o makléřské zkoušky.

A protože nejde o nic jednoduchého, je nutné, aby stávající i potencionální makléři viděli určitou podporu ze strany svého zaměstnavatele nebo ze strany státu či jiných institucí. Této podpory se jim dostane například ze strany elektronické knihovny, takzvané eKnihovny, která již nyní nabízí Odborná skripta a Testovací otázky, které na makléřskou zkoušku dokážou připravit jak úplné začátečníky, tak i pokročilé uživatele. Obsahují 6 000 otázek, vhodně rozdělených do 13 kategorií, a nastávající makléři si tak mohou vyzkoušet pouze témata, která jim činí jisté problémy, například deriváty nebo třeba kolektivní investování.

Příprava na makléřskou zkoušku se proto může stát zábavnou hrou a celkem nenáročnou formou učení. Systém po skončení každého testu vyhodnotí vaši úspěšnost a vy tak budete vědět, která témata je třeba ještě méně či více dopilovat. Zkuste se začít připravovat na makléřskou zkoušku již nyní a uvidíte, že poté se stanete velice žádaným, a hlavně úspěšných makléřem.

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury