Práce pro mladé: Jak správně je oslovit?

27.9.2018

Práce pro mladé: Jak správně je oslovit?

Zaměstnanců je málo, pracovních nabídek je příliš mnoho a proto je třeba, aby byli potencionální zaměstnanci o pracovní nabídce správně informováni. A tak by se mělo stát již v samotné pracovní nabídce v podobě inzerátu.

Inzeráty jsou často velice špatně napsány a prezentovány. Když vezmeme v potaz, že se vlastně zaměřují zejména na mladé lidi a že psané inzeráty už rozhodně nestačí, je třeba na nich stále co vylepšovat. Alespoň dle nedávno provedených výzkumů.

Ty totiž zjistily, že více než polovina mladých lidí, přesně 53 %, odrazuje při hledání práce nutnost mít určitou praxi a zkušenosti. Současně dotázaní respondenti uvádějí, že informace uvedené v pracovních nabídkách a inzerátech jsou zcela nedostatečné. Pouze 8 % uvedlo, že jim informace v inzerátech zcela postačily.

Za největší problém přitom mladí lidé vidí často neuváděnou výši mzdy. Jako další problém lze vidět vzdálenost práce od místa bydliště. I to je jednou z překážek, proč mladí lidé hůře reagují na pracovní nabídky.

43 % dotázaných současně uvedlo, že problémem je pracovní doba, kterou lze jen těžko zkloubit s jejich osobním životem a dalšími aktivitami. Naopak by si představovali flexibilnější pracovní dobu nebo rovnou práci z domova.

Přesto zůstává faktem, že hlavním problémem je nesrozumitelnost nebo velká obecnost pracovních nabídek. Právě to je důvodem většího se spolehání na vlastní zdroje, zejména pak přátele, rodinu a známé.

 

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury