Práce snů pro lenochy je stále v kurzu

23.4.2018

Práce snů pro lenochy je stále v kurzu

Práci snů by chtěl každý. Mohou se však lišit jednotlivé představy pracovníků, co taková práce snů znamená. Pro někoho je práce snů taková práce, při které nemusí nic dělat, pro někoho znamená práce snů takovou pracovní náplň, která ho baví a pro jiného je to práce třeba v leže nebo ještě lépe v posteli.

Firmy přitom lákají zejména mladší generaci na práci, při které nemusí zaměstnanci vůbec nic dělat, a ještě za to dostanou zaplaceno. Některé firmy tuto pracovní pozici nazývají dokonce profesionálním flákačem. A co více? Firma nemá žádné požadavky na kvalifikaci ani osobnostní charakteristiky uchazeče!

Konkrétně tuto pracovní pozici nedávno otevřela cestovní kancelář. Úkolem zaměstnanců přitom bylo přijít do prostor ve firmě, lehnout si na lehátko a spát, číst si knížku nebo dělat cokoliv jiného. Místnost připomínala pláž a značně se blížila exotice. Cílem cestovní kanceláře je vytvořit atmosféru, připomínající exotické zájezdy.

Jiný příkladem „profesionálního flákače“ byla nedávná pracovní nabídka pro zdatné muže ve věku 20 až 45 let, kteří 60 dní nevylezou z postele. Jejich úkolem přitom bylo dělat všechno vleže po celou dobu jejich brigády. Firma, která tuto brigádu nabízela přitom za takovou práci nabízela více než 430 tisíc korun za pouhé dva měsíce ležení.

A co vy, už máte svoji vysněnou práci? Nebo ji teprve hledáte? V každém případě to bude chtít dobře napsaný životopis, a hlavně trefný motivační dopis. Pak může být práce snů vaše.

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury