Priority nového ministra práce a sociálních věcí

20.7.2018

Priority nového ministra práce a sociálních věcí

Novým ministrem práce a sociálních věcí se stal Petr Krčál již 2. července a představil všem své priority, které by měly být naplňovány v rámci jeho současného úřadování. Prvním náměstskem člena vlády se stal Tomáš Martinec a mezi jeho halvní agendu bude přitom patřit sekce informačních technologií, rozpočet a evropské fondy. Druhým náměststkem je Roman Povšík.

První prioritou nového ministra práce je dle jeho slov zcela určitě řádné vyhlašování výběrových řízení. Říká: „Byl bych rád, aby na všechny další volné pozice byla vyhlášena řádná výběrová řízení, a v co nejkratší době jsme vybrali nejbližší spolupracovníky.“

Další hlavní prioritou ministerstva se dále v blízké době stanou seniorské a prorodinné balíčky, které by měly obnášet zvýšení rodičovského příspěvku z dosavadních 220 000 korun na 300 000 korun českých a v rámci minimálních mezd by mělo dojít taktéž k jejich zvýšení. Hlavní prioritou je stanovit pravidla tak, aby byl její růst předvídatelný.

Nový ministr práce dodává, že „kromě toho bude v prorodinném balíčku i příprava financování dětských skupin a legislativní ukotvení mikrojeslí nebo zákon o sociálním bydlení. Zákon budeme chtít projednávat i se zástupci Asociace krajů a Svazem měst a obcí. Připravíme varianty, které se týkají jednotlivých dávek.“ Pozornost ovšem bude patřit také větší snaze na odhalování nelegálního zaměstnávání a zneužívání sociálních dávek.

 

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury