Roboti budou mít práci i občanství!

16.7.2018

Roboti budou mít práci i občanství!

Automatizace a svět robotů přestává být pouhou fikcí, začíná jít skutečně do tuhého. Z pohledu zaměstnavatelů se jedná o vcelku levnou pracovní sílu, která nemá s ničím problém a hlavně udělá vše, co jí výrobce naprogramuje. Je schopen flexibilního jednání, nepotřebuje přestávky v práci ani čas odpočinku či dovolené. Mohou se jevit skutečně jako úspěšní. Ale není už moc, aby měli roboti skutečné občanství?

Důkazem je například robot, lépe řečeno robotka jménem Sophia, která vypadá jako skutečný člověk a pozornost jí věnují nejenom její spolupracovníci, ale dokocne i celý svět. Koná práci v Saúdské Arábii a místní obecenstvo ohromila natolik, že jí bylo dokonce uděleno státní občanství. Její hlavní předností je přitom živá mimika, která všechny tolik fascinuje.

Zvláštní přitom je, že v Saúdské Arábii mají ženy poněkud oslišné postavení, než je tomu u nás. Jejich hodnota je velice nízká, mohou vykonávat některé činnosti pouze omzeně nebo přímo vůbec a v návaznosti na tyto aspekty byl vytvořen robot v evidentní ženské formě a ještě mu bylo uděleno občanství. Tím jde doba skutečně velice kupředu.

Robotická žena již nyní poskytuje rozhovory, dokáže rozpoznávat různé tváře, plynulá konverzace rozhodně patří k její osobnosti. Tito takzvaní humanoidní roboti však brzy nebudou od skutečného člověka k rozpoznání a tím se celý trh práce dokáže hezky změnit. Teď jde jenom o to, jestli k horšímu nebo lepšímu.

 

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury