Sezónní práce jsou tu, třeba v horách!

9.1.2018

Sezónní práce jsou tu, třeba v horách!

Při pojmu sezónní práce si mnozí z nás představí zejména letní práce, nesmíme však zapomínat na to, že mezi sezónní práce se řadí také zimní práce. I tento typ práce nabízí získání vhodné praxe, potřebných zkušeností a zejména také dostatek pěkných zážitků. V zimě brigádníky a sezónní pracovníky přitahují zejména vyhlášená lyžařská střediska, kde je sněhu vždycky dostatek.

Přesto však nutno dodat, že uchazeče o brigády přitahují převážně střediska zahraniční, protože právě ty nabízejí možnost rozvíjení cizích jazyků. Je řeč o střediscích v Německu, Francii, Itálii nebo třeba v Rakousku. Lyžařská střediska hledají pracovníky nejenom přímo na sněhu, ale zejména do oblasti gastronomie, hotelnictví, kde se můžete uplatnit jako recepční, barmani nebo třeba úklidová či pomocná síla.

Není však vyloučeno strávit brigádu jako instruktor lyžování či snowboardingu. Pracovní příležitosti jsou v dnešní době dostupné již v elektronické podobě a zprostředkovat práci byste si tak měli ještě před odjezdem do zahraničí za prací.

Nejvíce informací naleznete na evropském portálu EURES. Zde vám i poradí, jaké země navštívit, co od práce v dané zemi očekávat nebo vám nabídnou přímo výpis aktuálních brigád a sezónních prací.

Pokud potřebujete další, dodatečné informace, pak neváhejte navštívit stránku Ministerstva práce a sociálních věcí a přečtěte si, jaké náležitosti byste neměli opomíjet při podepisování smluv a sjednávání pracovních podmínek v Česku i zahraničí. 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury