Spokojenost zaměstnanců v práci je v České republice na dobré úrovni!

12.2.2018

Spokojenost zaměstnanců v práci je v České republice na dobré úrovni!

V pracovním prostředí nejde jenom o to, aby si odnesli zaměstnanci dost velkou mzdu a aby se jejich benefity vyvyšovaly nad benefity konkurenční firmy, ale jde také o, aby je práce naplňovala a zaměstnanci byli ve své práci spokojeni. Dle výsledků nejnovějšího výzkumu, který uskutečnila firma Randstad, spokojenost českých občanů v zaměstnání roste.

Průzkum současně ukázal, že asi pětina dotázaných osob si hledá nové pracovní místo a téměř pětina zúčastněných respondentů za posledních 6 měsíců svoji práci již změnila. Co se týče celkové spokojenosti českých zaměstnanců v práci, spokojenost projevilo 48 % pracovníků a jako nespokojených se ukázalo pouze 5 % dotázaných.

Rostoucí spokojenost českých zaměstnanců je zřejmě pozitivní doprovodný jev rostoucí ekonomiky, kdy úroveň nezaměstnanosti klesá a zaměstnanci tak mají možnost výběru svého zaměstnavatele. Současně je s nedostatkem kvalitních pracovníků spojeno navyšování odměn za práci ze strany zaměstnavatele a současné rozšiřování zaměstnaneckých benefitů.

Objevují se však také nespokojení zaměstnanci a ti obvykle vykonávají práci v automobilovém průmyslu nebo v potravinářské výrobě.

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury