Tipy do práce: Jak správně napsat životopis

14.3.2018

Tipy do práce: Jak správně napsat životopis

Stále hledáte práci, nebo naopak práci máte, ale chcete ji vyměnit za jinou? Tak to potom v každém případě budete potřebovat kvalitně napsaný životopis a sestavený nejlépe na míru pro vašeho potencionálního zaměstnavatele. Napsat hodně dobrý životopis, který by mluvil za celou vaši osobnost, však není tak jednoduché. Když se ale budete držet určitých rad a tipů od nás, uvidíte, že zaměstnavatelé se vám rádi ozvou zpět.

Neuvádějte zbytečné informace

Někteří lidé, zejména starší generace, mají v oblibě stále uvádět informace, které nejsou pro zaměstnavatele vůbec adekvátní. Takovou informací může být například vzdělání a jména rodičů, informace o absolvované základní škole nebo třeba výpis všech kurzů a rekvalifikací, které jste za celý život zvládli úspěšně i neúspěšné absolvovat. Řádně si rozmyslete, co všechno chcete do vašeho CV zahrnout a nezapomínejte na to, že životopis by nikdy přesáhnout 2 strany textu.

Soustřeďte se na detaily

Odrážka sem, odrážka tam, hlavně, ať to mám rychle odeslané. To však není úplně dobrým uvážením, protože stejně tak jako máte nespořádaný životopis, může se jevit, že je nespořádaný také váš život. A pokud vám práce s textovým souborem činí obtíže, oslovte někoho, kdo dokáže dát vašemu životopisu ten správný šmrnc a dokáže jej srovnat do potřebné podoby. Současně si nechejte váš životopis ohodnotit odborníkem v oblasti korektury, vždyť i případné malé chybky jsou vaší vizitkou.

Zvolte správný formát před odesláním

Odeslat svůj životopis ve formátu, který nemusí jít každému otevřít, není vůbec dobrou vizitkou. Kromě toho jsou docela špatné také formáty, do kterých je možné dále zasahovat a cokoliv do nich připisovat. Jako nejlepší formát se v současné době stále jeví například soubor pdf.

Vypracujte Cv na míru

Ačkoliv to zní skutečně náročně a velice složitě, neměli byste zasílat všem zaměstnavatelům stejný životopis. Naopak byste jej měli přizpůsobit konkrétním podmínkám a požadavkům, které potencionální zaměstnavatel od vás vyžaduje.

Buďte vždy aktuální

Nikdy nezapomeňte, že půl roku či dva roky staré datum na konci životopisu vám nepřinese nic dobrého, a to samozřejmě i v případě, že se za tuto dobu ve vaší kariéře ani ve vašem životě nic nezměnilo. Vždy je třeba opatřit váš životopis co nejvíce aktuálním datem.

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury