Tipy, jak co nejrychleji zapadnout po dovolené opět do práce

31.8.2017

Tipy, jak co nejrychleji zapadnout po dovolené opět do práce

Dovolená je u konce a pro mnohé z nás může být velice náročné se navrátit zpět do pracovního procesu. Kromě toho začíná nový rok a vize další dovolené nebo nějakého pracovního volna je v nedohlednu. Jak na správný návrat zpět do práce vám poradíme v dnešním článku.

Více volného času

Po skončení pracovního dne si nechejte nějaký volný čas jenom pro sebe, uvidíte, že vám hned bude lépe. Zasportujte si nebo se nechte hýčkat v některém z masážních salonů. Pouze tak budete mít pocit, že vaše dovolená úplně neskončila.

Pracujte s nasazením

S největší pravděpodobností jste po dovolené hezky odpočinutí, tak toho zkuste využít a učiňte svoji práci ještě více efektivní než kdy dříve. Díky tomu třeba nebudete muset pracovat celých osm hodin, ale pouze šest. Uvidíte, že efektivní práci váš šéf pozitivně ocení.

Potěšte pracovní kolektiv

Zkuste v práci potěšit také váš kolektiv a něčím je potěšte, třeba drobným dárečkem nebo třeba ovocnou mísou. Uvidíte, že dovolenou budete mít stále před očima a nezapomeňte potěšit také vašeho šéfa.

Buďte v pohodě

Zkuste se v práci co nejméně stresovat a zachovejte si pevnou půdu pod nohami, připomínejte si dovolenou a zavzpomínejte na ni díky fotečkám ve vaší kanceláři.

Dejte si do těla

Pokud se stále nemůžete navrátit zpět do pracovního procesu a myšlenka na to, že další dovolená bude až za rok, vás neustále pronásleduje, zkuste si po práci zacvičit nebo zaběhat a vyžeňte tak z těla a hlavy chmurné myšlenky. 

A pokud ani tak nejste schopni se vhodně začlenit do kolektivu, pak s nenjětší pravděpodobností potřebujete změnu. Připravte si tedy kvalitně sestavený životopis, dokonalý motivační dopis a zkuste se poohlédnout po nové pracovní nabídce. Uvidíte, že na změnu není nikdy pozdě a že je v některých situacích skutečně potřeba. 

Jak napsat životopis nebo motivační dopis se můžete inspirovat právě zde: www.atraktivni-prace.cz a připravte se na nový život, nového šéfa nebo nové kolegy. 

 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury