Víme, jaká jsou pozitiva práce žen v managementu

25.5.2018

Víme, jaká jsou pozitiva práce žen v managementu

Podle některých zdrojů, a hlavně podle některých mužů, nemají ženy v managementu co hledat, ale dnešní zcela rovnoprávné prostředí zaručuje ženám možnost vládnout a řídit společnost, stejně jako tak mohou činit muži. Dokonce tato aktivita přináší podřízeným mnoho různých výhod. Podívejte se, co můžete očekávat od žen, které se účastní procesu řízení a vedení lidí. Taková práce může být pro mnohé zaměstnance dokonce i mnohem příjemnější, než když velí muž.

Ženy jsou více empatické

Empatii lze chápat jako hlavní výsadu žen, díky svým mateřským pudům dokážou být mnohem více empatické a pochopit celou situaci člověka. Právě proto je dobré mít za svoji nadřízenou ženu. Je dokonce často lépe schopná vyjít lépe vašim potřebám ohledně dětí či pracovního volna. Její empatie se však pozitivně projevuje také v mezilidských vztazích a zejména mezilidské komunikaci, v té dokáže být také obratnější.

Ženy jsou více komunikativní

Komunikativnost je odjakživa výsadou ženy. Dokáže komunikovat nejenom na úrovni verbální, ale nečiní ji ani problém číst komunikaci neverbální a tím odhalit různé neduhy na pracovišti. V rámci komunikace dále dokáže vše urovnat nebo třeba nalézt nová řešení.

Ženy jednají takticky

Taktizování a strategie je další výsadou ženy. Žena dokáže svému podřízenému často velice decentně sdělit nemilou zprávu. Současně díky taktickému jednání umí vše potřebné zařídit.

Nebojí se riskovat

Ačkoliv by se mohlo zdát, že riskování je spíše pro muže, ani ženy nemají v této oblasti problémy. Dokonce se často umí rozhodovat mnohem lépe než muži a samozřejmě v případě prohry dokáže nést i zodpovědnost za takové rozhodnutí, což často mužům brání jejich ješitnost.

Na druhé straně však může panovat v organizaci větší chaos, který často přichází se ženami a také se mohou vyskytnout problémy v případě týmové hry. V některých případech však můžete dokonce narazit na určitou uzavřenost žen a zejména jsou ženy ve vedení a celkově v práci spojovány s využíváním manipulativních technik.

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury