Známe nejnáročnější práce na světě! Patří tam i vaše práce?

5.1.2018

Známe nejnáročnější práce na světě! Patří tam i vaše práce?

Často se vracíte domů z práce unavení a máte pocit, že nemůže být už nic náročnějšího, než je vaše práce? Tak to jste potom asi nevěděli, co všechno lze v práci zažít a jaké práce se celosvětově řadí do žebříčku nejnáročnějších prací. Tím však nechceme říci, že vaše práce náročná není. Každý moc dobře ví, že ať se jedná o jakoukoliv práci, vždy je v něčem háček a vždy se setkáte s psychickým či fyzickým vyčerpáním a jen těžko najdete práci, která by náročná nebyla.  

Pracovníci na komunikační věži

Jedná se o práci nejenom náročnou, ale především také nebezpečnou. Při této práci v Americe umírá nejvíce lidí. Práce je náročná zejména v tom smyslu, že se příliš nehledí na povětrnostní podmínky a pracovníci musejí stoupat až několik set a tisíců stop nad zemi.

Majitelé pohřebního ústavu

Zahraniční zdroje vidí jako velice náročnou práci i práci v oblasti pohřebního ústavu. Náročnost spočívá zejména v nutnosti dostatku psychických sil, práce je náročná také po stránce nemožnosti vykonávání práce v pravidelných hodinách a pak zejména v nutnosti podpory rodiny a často také špatné spolupráce s pozůstalými.

Vězenští pracovníci

I tento typ práce lze považovat za velice náročný a to proto, že úloha vězeňského dozoru může být vnímána jako velice náročná, protože je velice stresující. Stres spočívá zejména v nutnosti řídit velké množství odsouzených a často nespolupracujících lidí. Pracovníci se neustále ocitají v nebezpečném prostředí a jsou stále obklopeni nebezpečnými lidmi. A být po celou pracovní dobu ve střehu určitě náročné je.

Dřevorubci

Mezi nebezpečná a náročná povolání se v zahraničním světě řadí také práce dřevorubců. Práce znamená celou pracovní dobu strávit venku, bez ohledu na počasí, riskovat svoje zdraví a zejména pak se naučit práci s různými zařízeními.

Řidiči

Ano, i tato práce se řadí mezi značně náročné, vždyť i v České republice se říká, že při řízení je člověk jednou nohou v kriminále a pokud je někdo řidičem z povolání, pak to platí dvojnásob. Rizika hrozí u všech řidičských povolání, tedy v případě taxikářů, řidičů autobusů, tramvají či dálkové dopravy. 

Zpět na přehled článků

Hlídač nabídek

Po přihlášení si můžete nastavit vlastní hlídač nabídek.
Zaregistrujte se

Vyhledat nabídku

Načítání počtu nabídek práce

Hledat

Katalog zaměstnavatelů Katalog firem

Rychlé a bezpečné platby

Ověřené personální agentury